Sebastian Salgadu, Brasiilia, 1944 Peaaegu fantastiliste kujutiste looja, mis on pärit tegelikult reaalsest maailmast. Salgadu oli fotoreporter, kes oli eriti seotud anomaaliate, õnnetuste, vaesuse ja keskkonnakatastroofidega, kuid isegi sellised süžeed võluvad tema ilu. 2014. aastal tegi temast filmi režissöör Wim Wenders nimega “Maa sool” (Cannes’i festivali eriauhind).

- Kui ta GENESISe välja mõtles, muutis ta täielikult optikat ja esteetikat, muutus tema pilk eepiliseks, aeglaseks ja kohati vaimustunud. Lõpuks tuletas ta meile meelde, et 46% planeedi Maa territooriumist on endiselt puutumatu välimusega. Alustades metsa taastamistöid, võttis Salgado ette suurejoonelise fotoprojekti Genesis. Idee oli uurida globaalselt elusloodust, maastikku ja inimkultuure, mis ei ole tänapäeva ja industrialiseerimise poolt rikutud. “Olemine” projekt, et leida harmoonia inimese ja looduse vahel.

Sebastio Salgado foto Valdese poolsaarele purjetavatest lõunavaaladest kasutas atraktiivsete kompositsioonide loomiseks kolmanda reeglit. Arvatavasti paigutas ta vaalad ühte kolmandasse ristumiskohta, et juhtida neile tähelepanu ja näidata samal ajal ümbritsevat loodust. See aitab luua pildil tasakaalu ja sügavust.

Ta paigutab naised ühte kolmandasse ristumiskohta, et juhtida tähelepanu neile ja näidata samal ajal nende ümbrust. See aitab luua pildil tasakaalu ja sügavust. Salgado valdab suurepäraselt kompositsioonivõtteid, et anda edasi selliste ainulaadsete hetkede ilu ja emotsionaalset jõudu.

Fotoseerias “Genesis” kasutas Sebastian Salgado seda reeglit, et luua oma piltides sügavust ja perspektiivi. Ta lisas sageli esiplaani, keskmise plaani ja tagaplaani, et muuta pilt vaataja jaoks huvitavamaks ja atraktiivsemaks. See reegel aitab luua sügavuse ja ruumi tunne fotol. Salgado kasutas seda oskuslikult oma töödes.
https://www.interior.ru/art/137-genesis-sebastiao-salgado-fotografii-sebastio-salgado-v-moskve.html: Photographer:Sebastian Salgadu- 90ndate aastate jooksul on fotograaf jäädvustanud inimeste masside liikumist üle kogu maailma. 6 aastat filmimist oli korraga 2 raamatut: “Immigratsioon: Inimkond liikvel” ja “Lapsed: pagulased ja migrandid” 2000 aastat.
Salgado ise on migrant, kes siiani peab end võõral maal välismaalaseks. Seepärast on need raamatud talle eriti tähtsad.
Võtted toimusid 47 riigis ja jäädvustasid põgenikke ja migrante, kes tulid, seilasid või jooksid uut kodu otsima. See on kogumik 300 fotost, mis jutustavad igavesest pagendus- ja migratsiooniloost. Inimesed, kes on sunnitud kodumaalt lahkuma, räägivad sageli raskustest, lootustest, kaotustest ning füüsilistest ja psühholoogilistest tagajärgedest, mida ei tohi alahinnata.



Rändefotode sarjas kasutas Sebastian Salgado ka kolmanda kompositsiooni reeglit. Ta oli osavalt paigutatud esiplaanile, keskplaanile ja tagaplaanile, et luua sügavust ja dünaamilisust oma piltidel. See aitab edasi anda liikumise tunnet ja rände ulatust. Salgado kehastas seda tehnikat suurepäraselt, et näidata rändevoogude tugevust ja emotsionaalset tugevust.
https://dzen.ru/a/XftkswpFGACxFzY3: Photographer:Sebastian Salgadu- 2007. aastal ilmus raamat “Aafrika” (“Africa”), mis sisaldab fotosid Aafrika mandri elanike elust, mis on tehtud viimase kümne aasta jooksul.



See paigutas võtmeelemendid, nagu kuivanud puud või kurnatud jõed, ühele kolmanda ristumisjoonele, et luua tasakaalustatud ja atraktiivne kaader. See aitas edasi anda nende karmide oludega seotud jõudu ja emotsioone.
Sebastian Salgado kasutas Aafrikast tehtud fotode seerias ka kolmanda kompositsiooni reeglit. Tal oli meisterlikult objekte esiplaanil, keskmises plaanis ja tagaplaanil, et luua sügavust ja atraktiivsust oma piltidel. See aitab edasi anda ruumitunnet ja väljavaateid Aafrika piltides. Salgado kasutas seda tehnikat oskuslikult, et näidata kontinendi ilu ja mitmekesisust.
https://eurasia-photo.com/10398-sebastyan-salgado: Photographer:Sebastian SalgaduMa arvan, et Sebastian Salgado on tuntud fotograaf, kelle tööd avaldavad muljet oma emotsionaalse tugevuse ja sügavusega. Ta uurib keerulisi sotsiaalseid ja humanitaarseid teemasid oma projektides, nagu ränne, töötingimused ja looduslikud kataklüsmid. Tema pildid panevad mõtlema ja tungivad vaatajate südamesse. Ta on tõesti andekas ja inspireeriv kunstnik!