Inglise – eesti/vene terminid/dictionary

$_POST[?] (PHP) – Globaalne $_POST massiiv on assotsiatiivne massiiv, mis edastatakse lehele läbi HTTP POST meetodi.
Naide:
<?php
$username = $_POST[‘username’];
echo “Username: ” . $username . “<br>”;
?>
 
$_REQUEST[?] (PHP) – $_REQUEST[?] on viis, kuidas pöörduda HTTP päringu kaudu edastatud andmete poole, kasutades GET, POST või COOKIE meetodeid PHP-s. Sümbol? kujutab endast võtit, millega soovite päringus edastatud andmetele ligi pääseda.
Näide:
<?php
$username = $_REQUEST[‘username’];
echo “Username: ” . $username;
?>
Array() (Javascript) – määrab massivi JS, algab nulliga ja sulgudes kirjutatakse elemendid
Näide :
Array(element2, element2, …)
backend (IT terminology) – Backend on toote sisemus, mis asub serveris ja on peidetud kasutajate eest. Selle arendamiseks võib kasutada väga erinevaid keeli, näiteks Python, PHP, Go, Javascript, Java, C#.
bind_param (PHP) – MySQLis bind_param meetodit kasutatakse PHP muutujate sidumiseks SQL-päringu parameetritega. See on vajalik andmete turvaliseks edastamiseks päringutesse, et vältida SQL-süste.
Näide:
$paring->bind_param(“ssss”, $_REQUEST[“loomanimi”], $_REQUEST[“omanik”], $_REQUEST[“varv”], $_REQUEST[“pilt”]);
 
bind_result (PHP) – MySQLis bind_result meetodit kasutatakse päringutulemuste sidumiseks muutujatega PHP-s. See võimaldab päringu tulemusest andmeid välja võtta ja need edasiseks töötlemiseks muutujatele omistada.
Naide:
$paring->bind_result($id, $loomanimi, $omanik, $varv, $pilt);
body (CSS, HTML) – HTML, CSS HTML lehe sisu, mida näeb kasutaja ja mida näitab veebilehitseja (brauser). Näide: <body></body> /HTML body{omadus} /CSS
CI (continuous integration) (IT terminology) – Continuous Integration (CI) «непрерывная интеграция» ehk pidev integreerimine on tarkvaraarenduse praktika, kus arendajad ühinevad sageli oma muudatustega peamises koodibaasis. Seda tehakse tihti, tavaliselt mitu korda päevas, et vältida suuri muudatusi ja konflikte hiljem arendusprotsessis.
class (CSS, HTML) – HTML atribuut (omadus), mis määrab elementide rühm. Pärast saab kasutada CSS ja määrata konkreetse classiga omaduse.
Näide :
<div class=”teine”> Klassinimi saab kasutada mitu korda. CSS : div.teine{} .teine
code refactoring (IT terminology) – Code refactoring (koodi refaktooring) on protsess, mille käigus muudetakse olemasolev kood selliselt, et selle struktuur paraneb, kuid funktsionaalsus jääb samaks. Refaktooringu eesmärk on muuta kood lihtsamaks, puhtamaks, paremini hooldatavaks ja optimeeritud, ilma et see mõjutaks programmi tegevust.
1 2 3 5