Tag: IT terminology
framework (IT terminology) – tööriistade komplekt teie töö lihtsustamiseks. Framework «каркас, структура» – toorik, valmis mudel programmeerimises kiireks arenduseks, mille põhjal saab oma koodi lõpuni kirjutada. Ta esitab struktuuri, määrab reeglid ja annab projekti loomiseks vajaliku tööriistakomplekti. Enamasti kasutatakse frameworke veebiarenduses.
frontend (IT terminology) – Frontend on toote kliendiosa (liides, millega kasutaja suhtleb). Kodulehe puhul kujundab ja toob selle ekraanile brauser, mis töötab HTML-i, CSS-i ja JavaScriptiga.
git (IT terminology) – Git on spetsiaalne programm, mis võimaldab jälgida mis tahes muudatusi failides, salvestada nende versioone ja naasta operatiivselt mis tahes salvestatud olekusse.
Knowledge Management, KM (IT terminology) – Knowledge Management, KM on organisatsioonisisese teadmiste kogumise, säilitamise ja jagamise protsess töö parandamiseks ja ülesannete lahendamiseks.
lower CASE tools (IT terminology) – „alumise taseme” CASE vahendid (lower CASE tools) keskenduvad teostusele, kus mudelitest saab tegelik tarkvaratoode. Nad toetavad andmebaasi struktuuri genereerimist, koodi genereerimist, testide läbiviimist, koodi versioonihaldust, konfiguratsioonihaldust, pöördprojekteerimist jms.
MVP- kuidas see töötab? (IT terminology) – MVP on dekrüpteeritud kui Minimum Viable Product – minimaalselt elujõuline toode. Lihtsate sõnadega: tegemist on mitteideaalse tootega, mis täidab siiski põhifunktsiooni ja on kasutajatele juba esitatud. MVP põhiidee on luua toode minimaalse pingutusega, pakkuda seda klientidele ja pärast viimistleda.
systemiarenduse elutsükkel (IT terminology) – Systemiarenduse elutsükkel on infosüsteemi väljatöötamise ja juurutamise protsess, mis hõlmab mitut etappi: planeerimine, projekteerimine, arendamine, testimine, juurutamine ja hooldus. Iga etapi eesmärk on luua tõhus süsteem, mis vastaks kasutajate vajadustele.
upper CASE tools (IT terminology) – CASE-vahendid “ülemisel tasemel” (kõrgtasemel) (upper CASE tools) toetavad analüüsi ja projekteerimist. Enamasti kasutatakse neid kasutajate nõuete analüüsimisel ja dokumenteerimisel. Need sobivad eelkõige visualiseerimiseks, erinevate skeemide loomiseks ja dokumentatsiooni genereerimiseks.
upper CASE tools (IT terminology) – upper CASE tools toetavad analüüsi ja projekteerimist. Peamiselt on nad kasutusel kasutajanõuete analüüsimisel ja dokumenteerimisel. Nad on ennekõike mõeldud visualiseerimiseks, erinevate skeemide koostamiseks ja ka dokumentatsiooni genereerimiseks. nad toetavad traditsiooniliste diagrammikeelte kasutamist (olem-seos diagrammid, andmemudelid, UML-skeemid, jne).
1
2