Inglise – eesti/vene terminid/dictionary

PHP (PHP) –

PHP: Hypertext Preprocessor «препроцессор гипертекста» –

see on programmeerimise skriptikeel. Omab avatud lähtekoodi.
Näide:
<?php
      echo 'Hello, world!<br>';
?>
   
prepare (PHP) – prepare – Sobitab päringu täitmiseks ja tagastab selle päringuga seotud objekti
Näide:
$paring=$yhendus->prepare(“SELECT id, loomanimi, omanik, varv, pilt FROM loomad”);
require (PHP) – Funktsiooni require PHP-s kasutatakse teisest failist koodi importimiseks ja täitmiseks. Selle kutsumisel peatatakse jooksva skripti täitmine, imporditakse nimetatud fail ja seejärel sooritamine jätkub.
Näide:
<?php
require ‘file1.php’; 
?>
     
require_once (PHP) – require_once on require funktsiooni analoog, kuid lisakontrolliga: kui nimetatud fail on juba varem sisse lülitatud, ei laeta seda uuesti üles.
Näide:
<?php
require_once ‘file1.php’;
require_once ‘file1.php’; // Файл не будет загружен второй раз
?>
section (CSS, HTML) – <section> semantiline element mis määrab/grupeerib pealkirja ja sisu.
Näide:
<section>
<h2>Pealkiri</h2>
<div>tekst</div>
</section>
CSS:
section{
height: 25%;
position: absolute;
left: 25%;
top: 20%;
}
systemiarenduse elutsükkel (IT terminology) – Systemiarenduse elutsükkel on infosüsteemi väljatöötamise ja juurutamise protsess, mis hõlmab mitut etappi: planeerimine, projekteerimine, arendamine, testimine, juurutamine ja hooldus. Iga etapi eesmärk on luua tõhus süsteem, mis vastaks kasutajate vajadustele.
title (HTML) – <title> – HTML käsk, mis kirjutatakse <head> elementi sees ja näitab veebilehe pealdis brauseri vahekaardis /tab’is.
Näide:
<title>Pealkiri </title>
upper CASE tools (IT terminology) – CASE-vahendid “ülemisel tasemel” (kõrgtasemel) (upper CASE tools) toetavad analüüsi ja projekteerimist. Enamasti kasutatakse neid kasutajate nõuete analüüsimisel ja dokumenteerimisel. Need sobivad eelkõige visualiseerimiseks, erinevate skeemide loomiseks ja dokumentatsiooni genereerimiseks.
upper CASE tools (IT terminology) – upper CASE tools toetavad analüüsi ja projekteerimist. Peamiselt on nad kasutusel kasutajanõuete analüüsimisel ja dokumenteerimisel. Nad on ennekõike mõeldud visualiseerimiseks, erinevate skeemide koostamiseks ja ka dokumentatsiooni genereerimiseks. nad toetavad traditsiooniliste diagrammikeelte kasutamist (olem-seos diagrammid, andmemudelid, UML-skeemid, jne).
1 3 4 5