Klassiskeem (Class diagram): Klassiskeemi kasutatakse nö. kasutuslooskeemi viimistlemiseks ning üksikasjaliku süsteemidisaini määramiseks. Klassiskeem liigitab kasutuslooskeemil määratud aktorid omavahel seotud klasside kogumiks. Klassidevaheline suhe või assotsiatsioon võib olla kas “on” või “omab” tüüpi. Iga klassiskeemil toodud klass on võimeline pakkuma teatud funktsionaalsust. Neid nimetatakse klassi meetoditeks. Lisaks sellele on igal klassil olemas rida atribuute mis määravad klassi üheselt.
UMLi klasside suhted

Peamised elemendid on klassid ja nendevahelised seosed. Klassid on iseloomulikud atribuutide ja meetodite abil.
Visios on ainult assotsiatsioon, agregeerimine, kompositsioon.

- Assotsiatsioon on seos klasside objektide vahel, kus igal otsal on lühidus. Assotsiatsioonidel võib olla nimi ja roll. Kujutatakse tavalise joone või noolega. Võib olla kratnostiga, mis viitab seoses osalevate objektide arvule. Võib sisaldada rollinime, et näidata, milline on klassi roll assotsiatsioonis.
- Kompositsioon on agregatsioon, kus osad ei saa eksisteerida eraldi ja hävitatakse objektiga. Kujutatakse värvitud rombi. Erinevalt agregatsioonist, kus osad saavad ise eksisteerida. Piltlikult joonistatud rombiga joon ühes otsas. On rangem agregatsioonivorm, kus objektid-osad ei saa eksisteerida eraldi.
- Agregatsioon piltlikult joon värvimata rombiga ühes otsas. Näitab, et üks objekt on osa teisest, kuid võib eksisteerida sõltumatult.
- “Klass” on malli objektide loomiseks, esialgse oleku väärtuste andmiseks: muutujate väljade initsialiseerimiseks ning väljade ja meetodite käitumise rakendamiseks. Klass kirjeldab, mis objekt võib olla. Põhielemendid on klassid ja nendevahelised suhted. Klassid on iseloomustatud atribuutide ja meetodite abil, igal atribuudil on oma tüüp, igal meetodil on oma signatuur. Samamoodi nagu lingid ühendavad objekte, ühendavad assotsiatsioonid klassid. Et objektide vahel oleks side, peab nende vahel olema assotsiatsioon. Kui on olemas üksteisega suhtlevad klassid, peab nende vahel olema pidev ühendusjoon, mis tähistab diagrammil assotsiatsiooni.
Nähtavusala modifikaatorid

Visio klassiskeem
Loosime klasside skeemi visios.

- Kasutaja ja Treeneri vaheline side on ühendus, sest:
- Kasutaja ja treener on olemas sõltumatult – treener ei “kuulu” kasutajale ja kasutaja ei “kuulu” treenerile. Need võivad eksisteerida eraldi.
- Kasutajal võib olla treener, kuid kasutaja kustutamine ei kustuta treenerit.
- Üks treener võib töötada mitme kasutajaga, kuid iga kasutaja on seotud maksimaalselt ühe treeneriga.
- Side agregatsioon, sest:
- Kanded (Toidukord, Trening, Enesetunne, Veejalgimine, Kehanaitaja) on seotud kasutajaga, kuid võivad eksisteerida eraldi.
- Objektid võivad kuuluda erinevatele kasutajatele.
- Side kompositsioon, sest:
- Meeldetuletused kuuluvad vaid ühele kasutajale.
- Ilma kasutajata ei ole meeldetuletustel mõtet.
- Kasutaja kustutamisel kustutatakse ka tema meeldetuletused.