- Project Self-propelled car
- Cash box/ Trash box
- Using Buzzer
- Interactive information display “Weather Station”
- Temperature sensitive edge switch (Greenhouse Temperature Regulating)
- Night lamp
- Guerland
- Traffic light
- Theory
- Referaat: Atlas (Atlas Unplugged)
Mis on robootika?
Robootika on tööstus, mis hõlmab arvuti- ja inseneriteadusi: programmeerimist, raadiotehnoloogiat, elektrotehnikat, mehaanikat, informaatikat, mehaanikat, elektroonikat, biotehnoloogiat, teleinseneritööd ja nii edasi. Kõik teadused aitavad disainida ja disainida roboteid.
Robootika on tihedalt seotud mehaanikaga, distsipliiniga, mis keskendub tarkvara kaudu kontrollitavate elektriülekandesüsteemide arendamisele ja toimimisele. Sellised toiteplokid koosnevad sõlmedest ja tekitavad ülitäpseid liigutusi. Neid kasutavad erinevad tööstusalad – auto, lennuk, kosmosetehnoloogia ja robootika on üks neist.
Inseneride töö tulemus on robotid, see tähendab automatiseeritud seadmed. Nad teevad inimese asemel tööd sensorite ja programmidega. Vahel juhib robotit operaator, vahel toimib masin autonoomselt. Mõned robotid näevad välja nagu inimesed- neid nimetatakse Androidiks, teised aga keerukateks mehhanismideks või masinateks.
Roboti välimus on teisejärguline ülesanne, sest see on mõeldud konkreetse ülesande täitmiseks. Kui näiteks robot peab umbrohu hävitama laseriga, näeb see välja nagu rattaga auto, mis sõidab mööda põldu ringi. Ja kui see on lastele õpetamiseks, siis on see nagu multifilmitegelane, kes ei saa kõndida, kuid kellel on liikuv miimika.

Robotite üheks võtmejooneks on loomade ja inimeste liikumiste täpne kopeerimine. See saavutatakse eelmainitud elektriülekande abil. Tegelikult on need robotilihased. Jõuülekandega saavad robotid teha mitte ainult rutiinset, ohtlikku tööd, vaid ka täpset tööd, kus inimesed võivad kergesti eksida. Nagu mikroskoopide korjamine või ravimite segamine täpsusega mikrogrammideni.
Kuhu on vaja roboteid?
Põhimõtteliselt igal pool, kus on inimese jaoks monotoonne, vormikas või ohtlik ja keeruline töökoht. Loetleme kõige ihaldatumad alad.
- Sõjaline valdkond;
- Teenused;
- Tootmine;
- Logistika;
- Põllumajandus;
- Kosmosetööstus;
- Meditsiin;
Kes teeb roboteid?
Robootika ehk robotite ja robotiseeritud süsteemide arendajad. Tegelikult on robootika üldnimetus. Tegelikult teevad insenerid erinevaid asju: osa roboteid on kokku pandud, osa programmeeritud, osa parandatud. Nad töötavad meeskonnana, mitte üksi, sest isegi ühe roboti loomine on keeruline protsess.